O mně

Jmenuji se Renata Langová. Jsem maminka dvou úžasných dětí, lektorka jógy, majitelka jógového studia, učitelka,  vizážistka a autorka projektu YogaRELA - relaxační a laskavá jóga.

Jsem kreativní duše, která odmalička ráda kreslí a dekoruje, proto se věnuji také ilustrování a vizážistice. V každém ženském obličeji vidím krásu a ráda ji tak za pomoci štětce pomáhám rozzářit.

Velkou mojí životní vášní je jóga, která mi velmi pomáhá na mé cestě osobního rozvoje. Jóga je pro mě celoživotní směr k nacházení vnitřního klidu a udržení si životního nadhledu, radosti a spokojenosti. Jógu vnímám také jako komplexní nauku o laskavém přístupu k ostatním, ale především k sobě samým.

A tak se snoubí mé dvě vášně v projektu, ve kterém pomáhám ženám podtrhnout jejich vnější krásu a pečovat o jejich vnitřní spokojenost se sebou samou, neboť vše souvisí se vším. 

Jóga mě provází prakticky celý můj dospělý život. Zpočátku byla pro mě, asi jako pro většinu z nás, hlavně fyzickým cvičením a příjemným odpočinkem. Postupně jsem ale vnímala i přesah jógy do běžného života a stala se tak mým průvodcem na cestě k sebepoznání, ke zlepšení fyzického i duševního zdraví. Pomáhá mi k nalezení vnitřního klidu a harmonie. Je to cesta na celý život. Na této cestě mě ovlivnily prvky jógy podle Iyengara a jemné Jin jógy.  K prohloubení znalostí jsem absolvovala nejprve kurz pro učitele jógy III. třídy, na který jsem navázala kurzem Instruktor jógy – trenér II. třídy se specializací na Hatha jógu (200 RYT). V září 2023 jsem otevřela jógové studio Yogarela  na náměstí ve Starém Plzenci, kde vedu lekce jógy, na kterých podporuji především nesoutěživý laskavý a individuální přístup. Lekce jsou vedeny skrze jemný zrelaxovaný pohyb, díky kterému se spojíme s vnitřními prožitky a vnímáním sebe sama v přítomném okamžiku. Díky zpomalení a vědomému pohybu se tak můžeme naučit naslouchat svému tělu a emocím, nic sobě nenalhávat a umět přijmout sami sebe takoví, jací jsme. A to přenést i mimo podložku.

Protože jsem také učitelka, vedu kromě kurzů jógy pro dospělé  i kurzy dětské jógy. Jsem spoluautorkou projektů pro děti a dospělé, ilustrátorkou dvou dětských knih. Svoji jógu nazývám jako relaxační a laskavou. Právě relaxaci a laskavost vnímám jako dvě hodnoty, které bychom měli zažívat všichni každý den. V mých lekcích ukazuji nejen ženám, jak objevit skrze klid laskavost k sobě samým. Ale také dětem se snažím předávat umění zklidnění a pěstování laskavého přístupu k sobě i k ostatním s mottem "čím dřív, tím líp."

Ve svém volném čase ráda čtu, kreslím, maluji a cokoli vidím, dekoruji. Inspiraci a energii čerpám v přírodě a při cestování kamkoli. Jsem autorkou projektu Yogarela, kde se snoubí mé vášně - jóga a kresba (vizážistika). Tak ukazuji ženám cestu, jak se cítit skvěle uvnitř i navenek a jak podpořit svoji hodnotu skrze vnitřní a vnější krásu. Dětem se snažím předat hodnotu laskavého přístupu k sobě i svému okolí a skrze vědomý pohyb osvojovat zdravé pohybové i emocionální návyky.

Kontakt na mě

renata@yogarela.cz